Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kus Paides? (0)

Fotograaf: teadmata
Veel üks huvitav foto (nagu neid vähe oleks). Silma jäi see eelkõige talve, laste ja kummalise mänguasja tõttu laste kelgu ees. Seejärel aga tekitas suuremat huvi hoopis tagakülg.

Tagakülge näed klikkides foto paremas ülanurgas olevale ikoonile. Kuna tegemist on Paide postitemplitega ehk siis Paidest saadetud kaardiga, võiks tegemist olla kohaliku asulavaatega. Kuigi nii suure maja paikapanek ei tohiks olla keeruline, täna konsensus puudub nagu ka kindlus, et tegemist on ikka Paidega.

Esimene hoone, mis selle fotoga seondub on praegune Lai tn. 6, endine "priitahtlik koolimaja". Samas tähendaks see, et hoone esi- ja tagafassaad oleksid lähtuvalt akende paigutusest täiesti erinevad. Ühe võimaliku variandina kargas mulle pähe ka Posti tänav 5-7 kuid see hoone on väidetavalt ehitatud hiljem.

Kus veel võis Paides paikneda selline kallaku peal asuv pikemat sorti hoone, millel ka vindskapp peal (paistab foto paremast ülanurgast)? Arvestades heki paiknemist, võib heki ja hoone vahele jääda tänav. Seda toetab marja- ja/või ilupõõsaste paiknemine inimeste ja heki vahel. Vallimäe ümbrus, Rüütli tänava ümbrus? Aita kaasa mõelda isegi kui Paide mõtlemise tulemusel välistatakse!
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, lapsed, talv, postist, mänguasjad, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine