Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru noorkotkad (0)

Fotograaf: A.Tepper
Vahetasin selle põneva ja ajastutruu foto endale mõni päev tagasi. Pildil on palju tuttavaid nägusid ja lisaks on tagaküljele jätnud oma autogrammi siin keskkonnas üsnagi tuntud mees, Kapu juurtega harrastusfotograaf Raimond Asu. Pakun, et fotol on ta esireas vasakult teine poiss.

Jään võlgu foto tegemise koha ja aasta. Foto tegemise koha osas pakun Aruküla mõisa, samas oli Heinrich Piigert (fotol peaaegu keskel vunstidega ja kaitseliidu vormis) Norra mõisas paikneva kooli juhataja. Aasta saaks paika Raimond Asu järgi kuid kümendi osas pole vist kahtlust, tegemist on kolmekümnendatega!?

Usun, et fotol on tegemist noorkotkastega aga kuna ma vormi järgi neid skautidest eristada ei suuda, on parandused teretulnud. Noorkotkad Koerus, nagu ilmselt kõikjal üle maa, tegutsesid ja Heinrich Piigert oli üks selle kohaliku organisatsiooni võtmeisikutest. Vaata postitust Nahkanuia ajaveebis.

Arvestades taustal rippuvat Eesti lippu, poiste käes olevaid tunnistusi ja silmapaistvat külalisterivi, peab tegemist olema mõne olulise sündmusega. Kuid mis sündmusega? Piigerti vasakul käel istub Koeru kirikuõpetaja Pähn, siis koorijuht H.Kõrvitst, tema kõrval omakorda Eduard Villart (Valdur Villand) ja seejärel Evald Lindsalu. Viimane oli Koeru 7-klassiline kooli direktor aastatel 1947-1954.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: noorkotkad, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine