Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru alev (2)

Fotograaf: A.Tepper
Vaade Koeru alevile Jaani teelt, endise Kapu kõrtsi, hilisemal ajal (Albade) kauplus, kohalt. Esiplaanil vasakul on õllepood. Hoone põles 1968 ning lammutati. Fotole jäetud teksti baasil on võimalik tuvastada ka fotograaf, kelleks on Aleksander Tepper, hiljem Salumets. Vaata tema teostusi siit.

Iseenesest on tegemist toreda vaatega kui välja jätta asjaolu, et foto asemel on muuseumis fotokoopia. Üldse pean oma kurvastuseks nentima, et Koeru Muuseumi fotokogu kujutab endast valdavalt ennesõjaaegsete fotode osas kehvade koopiate lasu. Kuhu on saanud originaalid, pole küsida kelleltki.

Minu arvates ei asenda fotokoopia oma kvaliteedilt originaali. Seda on näha ka antud juhul kus detailid on kopeerimise käigus läinud kaduma ning värvid on fototöötlusega muudetud intensiivsemaks. Sellise pläraka omamine küll muuseumile au ei tee.

Koeru Muuseumi fotokogu.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, kirik, kõrts, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (10.08.2015)

100% nõus. Kuid antud juhul on asi selles, et originaale pole! Ainult koopiad ongi. Ja ülalolev foto on üks parematest. Enamik koopiaid on koopiamasinaga tehtud! :)

Ahto (08.08.2015)

Põhimõtteliselt pole koopiad muuseumiväljapanekus halb mõte, kuna originaalfotod pleegiks lihtsalt ajaga ära ja varsti poleks midagi vaadata. Teine teema on muidugi koopia kvaliteet. Järvamaa Muuseum on ka enamikust dokumentidest koopiad välja pannud ja pole suurt häda midagi.

X
kodulehe, e-poe tegemine