Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kiri tellijale (1)

Fotograaf: M.Öömann
Arvasin alguses, et see vana vaade on Rakke asulast, mis oli omal ajal osake Koeru kihelkonnast. Tegemist on Martin Öömanni ülesvõttega, kes tegutses Koerus ja selle lähiümbruses, kus teisi suuremaid asulaid peale Koeru ja Rakke sisuliselt polegi. Kui ehk Järva-Jaani välja arvata, mis ka võiks kõne alla tulla. Tänu Antti Ilometsale selgus, et tegemist on hoopis Järva-Jaaniga 20. sajandi esimesel veerandil. Fotol on näha tuulik ja vasakul paistab praeguse vallamaja vintskapiga katus. Foto on tehtud praeguse Soo tänava kandist.

Fotost huvitavam on selle tagaküljel olev tekst, mille avastasin alles pärast foto soetamist. Nimelt on tegemist Martin Öömanni kirjaga tellijale! Kiri on saadetud Koerust Rakke 1927 aasta detsembris ning on ilmselt kirjutatud kuulsa fotograafi oma käega.

"Rakke, E. Meltser

W.a. Tellija

Kuna teile on teha weel wiimane mälestus lahkujast saan ma kõik tegemamis wähegi wõimalik et teile kella kahe ajal Koerus wasta tulla. Kõige Austusega fotog Öömann."

Vaata ka teist samal ajal ja peaaegu samast kohast tehtud Martin Öömanni fotot.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Järva-Jaani kihelkond, Järva-Jaani
Sildid: järva-jaani, soo tn, veski, tuulik, postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (04.03.2014)

Antti Ilomets võttis oma südameasjaks välja uurida fotole jäädvustatud asula. Mina pakkusin Rakket ja palusin Anttil seda kinnitada aga ta ei teinud seda. Nüüd selgus, et tegemist on hoopis Järva-Jaaniga 20. sajandi esimesel veerandil. Fotol on näha tuulik ja vasakul paistab praeguse vallamaja vintskapiga katus. Foto on tehtud praeguse Soo tänava kandist.

X
kodulehe, e-poe tegemine