Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Aruküla lüpsinaised ja kari (0)

Fotograaf: teadmata
Hiljuti müüdi oksjonikeskkond osta.ee vahendusel maha suurem hulk Arturilt neiu S.Müllerile saadetud kirju. Kirjad olid kirjutatud valdavalt Eesti fotopostkaartidele ning postitatud +/- 1910. Teiste kirjade hulgas oli üks, kus mainiti taaskord Vardjal elavaid Wend nimelisi kuid kuna kaardi esiküljel ilutses Paide vaksal, müüdi see 105€ eest ning ma jäin pakkujate ringist välja. Mitmed fotod olid postitatud Koerust ja kandsid kohalikku postitemplit. Keskendusin lisatud fotole, kus esiküljel on väidetavalt Aruküla lüpsinaised ja kari juunis 1910.

Postitemplit ja teisi müüdud fotosid silmas pidades eeldan, et jutt käib ikka Koeru Arukülast, kus Artur töötas. Ja uurides lähemalt fotol olijate nägusid, arvasin ma ära tundvat vankril küljetsi istuva mehe, kes on Aruküla mõisa kärner Treuman. Temast on mitmeid fotosid Koeru pildiraamatus ning samuti oli tal kombeks kanda soni. On veel teinegi mees, kes tuttav tundub, kuid temast mõne teise foto juures.

Lisasin huvilistele ka tagakülje, mida näeb klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile. Seal lubab Artur rukki lõikuse ajaks koju minna ning küsib kodukandi seltsimaja ehituse kohta. Kiri on kirjutatud 08.07.1910.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Aruküla
Sildid: aruküla, lehm, 1910, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine