Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Abaja Tarvitajate Ühisuse hoone (2)

Fotograaf: M.Öömann
Mis on selle hoone ajalugu? Eelmisel siinsamas avaldatud fotol on sama hoone pildistatud aastal 1938 ning siis on hoone fassaadil Tarvitajate Ühisuse Viinakaupluse silt. Tegemist peab olema küllalt suure ajavahega, vähemalt viisteist aastat, sest 38-dal aastal kasvab maja ees juba suur puu. Hoone on alles kuid selle praegust otstarvet ma ei tea. On kasutusel ehk kõrvalhoonena.

Kui soovid näha fotograafi asukohta foto tegemise hetkel, kliki foto paremas ülanurgas olevale tilgakujulisele ikoonile.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Abaja
Sildid: abaja, kauplus, kartulipõld, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Anne (07.11.2019)

Sündisin ja kasvasin ka Tudre külas. Sel ajal teadsin-tundsin hästi nii Martat kui ka Maretit (Marjettat). Räägiti, et kolmas õde elab Nelijärvel või Aegviidus. Maret käis ikka oma jutu järgi tal seal külas. Lapsi polnud ei Martal ega ka Maretil. Ka seda teadsime, et nende ema-isa teine kauplus asub Abajal. Ka seal käis Maret vahel elamas kui Martaga riidu läks. Tudre maja põles elamiskõlbmatuks, varemed on alles. Samuti on alles üks imetugeva aida kiviosa. Ka seda tean, kus on Marta-Mareti ja nende vanemate hauad.

Vello Bàrengrub (23.03.2017)

Selles hoones on olnud pood, mida pidasid minu isa tàdi ja tàdimees. Tàdimees oli pàrit Tudre kùlast. Perekonna nimi oli Simtmann.Neil oli minu teada koln tùtart. Uhte olen oma silmaga nàinud. Teda kutsuti Tudre Martaks. Ùhe tùtre jàrglased peaks elama USA-s. Ùhe tùtre mees olla olnud Nelijàrve kooli juhataja. Mul on selle pere foto olemas. Poe omanikud puhkavad Koeru vanal kalmistul.

X
kodulehe, e-poe tegemine