Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Paala 1920 (2)

Fotograaf: teadmata
Tegemist on jäädvustusega kalaretkelt ja ma pakun, et fotol on kirja saatja Hans oma koeraga. Võimalust selliseks pealtnäha meelevaldseks järelduseks annab tekst foto tagaküljel:

"Tunnen kaasa et teie tuju hää on, aga minul on tema päris joonest ära. Vesi läheb külmaks; ja kalad ei võtta enam sööta hästi. Kolisin end üle, Aidu tänav 24. Paalas. Ter Hans. 30.08.1920" Uuri tagakülge lähemalt, klikkides foto ülevale vasakus nurgas asuvale ikoonile PÖÖRA. Suurendamiseks kliki tagaküljel.

Leidsin Vikipeediast info, et: "Paalalinn on Viljandi linnaosa" ning et "Aastal 2011 nimetati seni Valuoja paisjärve nime kandnud veekogu ametlikult ümber Paala järveks. Järv oli Viljandi elanike seas juba ammu enne seda tuntud just Paala järvena." Otsekui klapiks aga mul on endiselt kahtlus, et olen millesti valesti aru saanud!? Kas Paala = Viljandi? Või on veel variante?
Allikas ja avaldamisõigused: Kaur Salus, jagada viitega allikale
Asukoht: Viljandimaa, Põltsamaa kihelkond, Põltsamaa
Sildid: põltsamaa, paala, postist, 1920, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (29.10.2015)

Ivari täiendus: Jäin mõtlema, et ei tea Aida tänavat Põltsamaal. Nüüd aga vaatasin kaardi teist külge, seal kirjas pigem Aidu tänav ja selliselt kutsuti omal ajal praegust Jõgeva maanteed Põltsamaal.

Marko (29.10.2015)

Ivari kommentaar FB vahendusel: Paalalinn ja Paala järv on natuke hilisemad nähtused ja 1920 veel ei eksisteerinud. Küll aga Põltsamaa vana nimi Oberpalen on tekkinud Paala jõe järgi. Paala jõeks on nimetatud nii Põltsamaa jõge kui ka Navestit. Ma pakuks et ehk on mõeldud siis Põltsamaad ja jõge?

X
kodulehe, e-poe tegemine