Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koerukad ekskursioonil Imastus (0)

Fotograaf: teadmata
Koerukad ekskursioonil Virumaal, Kadrina kihelkonnas. Millegipärast on peetud oluliseks vaatamisväärsuseks Imastu Invaliidide Kodu, mille ees on tehtud ka käesolev foto.

Võib olla oli koht siiski külastamist väärt, sest:

1920. aasta oktoobris asutati Eesti Punase Risti algatusel Imastu mõisa sõjainvaliidide kodu, kuhu paigutati nii Vabadussõja kui ka Esimese maailmasõja lahingutes vigastatud sõdurid. Invaliidide kodu andis hoolealustele täieliku ülalpidamise ja arstiabi. Sai traditsiooniks, et Eesti Vabariigi sünnipäeval külastasid paljude organisatsioonide esindajad kingitustega invaliidide kodu Imastus. Invaliidid, peamiselt mehed, organiseerisid hooldekodu puhkpilli- ja keelpilliorkestri. Punase Risti Tapa komitee korraldas Tapa kalmistule nägusa matmispaiga, mis on säilinud tänaseni. Sinna on maetud ka Imastu hooldekodu kauaaegne hooldeõde. (Allikas: Eesti monumentide e-kataloog)

Ja küllap oli mõis ise ka ajalooline. Vastavalt mois.ee andmetele, on Imastu mõisat (saksa k Mönnikorb) esmamainitud 1447. aastal.

Mulle tundub, et pikk mees kübaraga võiks olla Juhan Õnnepalu Vahukülast. Paremalt esimene paar on Karl ja Aliide Mänd, samuti Vahukülast aga Jõudsi talust. Tagareas keskel seisab Rudolf Mänd, Karli vend.

Anne Adramus fotoalbum.
Asukoht: Virumaa, Kadrina kihelkond, Imastu
Sildid: imastu, ekskursioon, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine