Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru meierei enne ümberehitamist 1936 a. (2)

Fotograaf: M.Öömann
Selline nägi välja Koeru meierei enne ümberehitamist 1936 aastal. Leidsin foto Eesti Muuseumide Veebivärava vahendusel Eesti Piimandusmuuseumi kogust. Varasemast on vanadpildid.net keskkonnas vaid üks kauge vaade samale hoonele. Foto peaks olema tehtud Rakke teelt.

Koeru Piimaühingu maja valmis aastal 1913 ning väidetavalt töötas seal lühikest aega ka Johannes Sõsteri juhitud erakihelkonnakool. Võimalikus sai see seetõttu, et J.Sõster oli piimaühingu asjaajaja.

Sain foto digikoopia esmalt Eesti Piimandusmuuseumi fotokogust (EPiM FK 866:1), mille eest tänan Mailist! Foto ise jõudis minuni tänu Timole ja tema emale.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, meierei, 1936, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Imbi (21.12.2011)

Iga ühiskondliku hoone juures olid lasipuud hobuste kinnisidumiseks. Hobusele pandi rohtu või heinu ette ja talumees võis asju ajada. Piim toodi kohale vankrilolevate plekudega. Hiljem ehitati talu teeotsa või maja juurde piimapukid, kust plekud auto peale tõsteti ja koos meiereisse viidi. Oli ka mitme maja peale suurema tee ääres piimapukke. Spetsiaalsed paakidega piimaautod tulid hulga hiljem, piim viidi siis juba kombinaati.

Kuido Karlson (28.10.2011)

Plekist on ka nutikaid ja põnevaid tööstushooneid projekteeritud, aga kahjuks vähe. Aga see hoone on tõesti põnev oma kihilisusega: maakivi, puitlaudis ja katusevöö. Endal on silme ees praegune olemasolev meierei hoone, milles valmistati minu vanaisa Osvald Karlsoni puusärk 1994. aastal. Mäletan, et olin väike poiss, kui isaga seda sinna vaatama läksin enne matuseid.

X
kodulehe, e-poe tegemine