Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3604

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Taubejagd in Ellafer (1)

Fotograaf: teadmata
Selline oli minu ainus Koeruga seotud fotoleid 2016/2017 hooaja viimaselt kollektsionääride kokkutulekult Tallinnas. Foto jäi silma allservas oleva teksti tõttu, kus üks sõna meenutas kangesti Ellavere saksapärast nimekuju Ellafer. Nii olin seda vähemalt Saaga vahendusel näinud. Kogu tekst võiks minu olematute saksa keele oskuste juures välja näha nii:

"Taubejagd in Ellafer(ik) am 14/X 1912" ehk siis "Tuvijaht Ellaveres 14. oktoobril 1912".

Kes paremini saksa keelt mõisab võiks mind aidata. Näiteks ei saa ma täpselt aru sõna Ellafer lõpust. Mis tähed seal täpselt on ja mida need kokkuvõttes tähendavad. Tuvijahi mõtlesin ka ise välja, sest oktoober on selleks sobiv aeg ja tähed otsekui klapivad. Samas loomad jahimeeste jalge ees küll tuvisid ei meenuta, pigem jäneseid.

Muuseas, mees vasakul meenutab pisut Liigvalla mõisa kutsarit Hans Loddi't oma olemise ja väljanägemisega. Ameti poolest võinuks ta juhi mõisnike sellise tegevuse juures assisteerida küll. Ja kui ta seda ei ole, on tuttava näoga tegemist ikkagi. (Pean pisut otsima, ühel Koeru fotol on veel sarnane tüüp.) Teisi mehi ei tunne.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Ellavere
Sildid: ellavere, tuvijaht, 1912, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Jüri Hiiumaalt (19.07.2017)

Hubgagd-Hubertusjagd. Jahimeeste ja metsnike kaitsja katoliku pühaku Hubertuse päeva tähistatati vana kalendri järgi 3.novembril.

X
kodulehe, e-poe tegemine