Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Virumaa (Tühista valik)
Pilte: 223

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Skamja küla (1)

Fotograaf: teadmata
See foto on pärit August Alusaare fotoalbumist, kes küll ise pärit Põltsamaa kkihelkonna Tapiku külast aga keda teenistus viis valvama Eesti riigi idapiiri Skamja küla lähistel Valge kordonis. Ma ei ole päris hästi aru saanud, kas küla oli esimese vabariigi ajal "meie" või jäi see ikkagi Venemaa poolele. Leidsin internetist ühe ERMi foto, millega kaasnes järgmine tekst: Narvatagune khk, Skarjatina v, Skanja k.

Igal juhul väärib nii ilus vaade Skamja külast esiletõstmist. Parandan meelsasti kõik vead seoses foto võimaliku vale haldusgeograafilise paigutusega.
Allikas ja avaldamisõigused: Erakogu, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Vaivara kihelkond, Skamja
Sildid: skamja, kirik, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Valdo Praust (14.07.2012)

Skamja jäi Tartu rahu järel (1920-44) Eesti poolele. Seda ajaloolisesse (enne 1914 valitsenud) kihelkondade skeemi on raske paigutada, sest enne esimest ilmasõda kulges Eestimaa ja Peterburi kubermangude vaheline piir mööda Narva jõge. Seega oli Skamja osake Peterburi kubermangust ja seda ei saaks seostada siinse haldusjaotusega. Muidugi, väga vale ei ole see pilt paigutada ka Vaivara kihelkonna juurde, mis asus ju sealt kohe üle jõe - Vasknarva ja Skamja on sajandeid sedakaudu suhelnud.

X
kodulehe, e-poe tegemine