Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3603

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Rehepeks Ransomes masinaga (5)

Fotograaf: teadmata
Käisin täna Koeru koolis vanemate klasside lastele rääkimas vanadest fotodest ja vanadpildid.net veebikeskkonnast. Tundub, et mõnele läks midagi räägitust ka korda, sest üks poiss võttis kodus oma vanaema albumid kätte, sirvis läbi ning andis neli fotot mulle skanneerimiseks. Hetk tagasi said fotod digiteeritud ja jõuavad lähipäevil omanikule tagasi.

See foto on üks neist. Tegemist on vilja masindamisega 1934. aastal. Ilmselt ollakse mõnes Koeru või naaberkihelkonna talus, sest nimed koos aadressiga foto tagaküljel (kliki selle nägemiseks foto vasakus ülaservas asuvale pööratud nurgale) lubavad sellist järeldust teha. Kes on Leili, August, Luise ja Leene Jätsa?

Internetist leidsin mõne rea ka rehepeksumasina kohta. Tegemist on Uudislehega 17. augustist 1937, kus antakse ülevaade Tallinnas toimunud põllumajandusnäitusest:

"W. M. Laussni poolt wälja pandud inglise põllutööriistad ja masinad „Ransomes" olid edukad kõigis tingimustes. „Ransomes" masinad on Eesti põllumehele tuntud juba aastakümneid. Esireas wõiks nimetada wiljapeksumasinat, mis wäga kohane meie oludes oma praktilise käsituswiisi ja wastupidawa ehituse tõttu."

Foto eest tänan Lennarit ja tema vanaema!
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Ammuta
Sildid: ammuta, oti talu, rehepeks, 1934, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Margus Jätsa (20.03.2017)

Oti talu on Erich Jätsa kodu, kus ta elab ka praegu.

Stiina. (19.03.2017)

Pildil on jah Ammutas elanud Jätsad. Kelle taluõuel täpselt pilt on tehtud, ei oska mina öelda. Onu Erich oskab kindlasti sellele vastata.

Addy (20.11.2015)

Panin peas tagaküljel olevad nimed ja antud perekonna talu praegusest seisust "pildi" kokku. Ma püüan tulevikus perepojalt üle küsida, kas ta saab seda kinnitada ning ehk tunneb ka pildil olevad inimesed ära.

Marko (20.11.2015)

Suur tänu Marvin! Kust Sul see info? Teen igal juhul praegu selle järgi parandused asukohas ära.

Addy (20.11.2015)

Ma kipun arvama, et tegu on Oti taluga Ammuta külas. Asub see Ammuta mäest ca kilomeeter Järva-Jaani suunas ja on Jätsa´de käes tänase päevani. Perepoeg Erich, kellel vanust peaks olema praeguseks juba 84 aastat, oskab seda kindlasti kinnitada või ümber lükata.

X
kodulehe, e-poe tegemine