Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Pulm Orul 1938 (0)

Fotograaf: H.Öömann
Marianne Vallaste vahendusel on vanadpildid.net keskkonda laekunud mitmeid huvitavaid ja põhjaliku kaastekstiga vanu fotosid. Siin on veel üks, mille kohta lasen Mariannel endal jutustada:

"Tere,
hiljuti nägin vanadpildid keskkonnas pilti hr Pedaskist ja tema raadiost. See tuletas mulle meelde, et meil on pulmapilt, kus on peal A.Pedask ja tema sugulased. Selgitused on A.Pedaski ristitütrelt Ilse Vallastelt.

1938.aasta suvel abiellusid Vahukülas Oru talus peretütar Irene Bäärt ja Karl Paju. See foto on Vahukülast Juhani talust pärit Ilse Vallaste (np Adosson, Ojamaa) fotoalbumist. Fotol on tema vanemad Anna (np Ostrip) ja Jaan Ojamaa (Christian Adosson), kes elasid Vahukülas Juhani talus. Pildil istuvad nad murul – paremalt kolmas ja teine. Peigmehe kõrval istub Oru talu perenaine Juuli. Paremalt teisena istub pruudi vend Artur Pedask (Bäärt) ja tema kõrval on abikaasa Alma. Oma vanaema süles istub nende tütar Malle. Peigmehe selja taga seisab pruudi teine vend Herman Pedask (Bäärt) ning temast paremal on abikaasa Laidi. Pruudi taga kase ees seisab tema tädi Anette. Pillimehe taga istub peigmehe õde Miralda. Tegelikult oli pulma olnud kutsutud ka Juhani talu   peretütar Ilse, kuid just samal päeval oli Koerus pulmapidu pidanud Ilse teine sõbranna. Ilse ja Irene olid ka sõbrannad olnud ning kooli ajal oli neil ühine tee Pihumäe kooli. Juhani ja Oru talud asetsesid lähestikku ning talude pered käisid ka läbi. Artur Pedaskit kutsuti Vahukülas Oru Arturiks. Artur töötas Tallinnas Pikal tänaval asunud Raudteevalitsuses insenerina. 1940.aastal kutsus ta oma ristitütre Ilse ka sinna tööle – telefonistiks. Nii saigi Ilsest linnapreili."

Kliki tekstil, et näha veel Oru taluga seotud vaateid.
Allikas ja avaldamisõigused: Marianne Vallaste, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: vahuküla, oru talu, pulm, 1938, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine