Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Peaks olema Santovi (1)

Fotograaf: M.Öömann
Tegemist on fotoga, mille digitaalse koopia salvestasin algselt endale osta.ee oksjonikeskkonnast, kus see müügil oli. Foto ostis üks mõisate kollektsionäär, kellelt on pärit ka pealkirjas sisalduv info. Hiljem õnnestus mul sama foto vahetuse käigus endale saada, sest selgus, et Santoviga siiski tegemist ei ole.

Foto tagaküljel on tekst: "Puhastan lilla Ainole sünnipäevaks! Ehk küll hilja, aga mis teha, kui ajad halwad! 15.VIII 28 Ristiema" Äkki keegi oskab midagi lisada fotol olevate isikute ja hoone kohta. Tagakülge näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.

Kui ma algselt selle foto postitasin, lisasin alloleva lõigu. Kuigi aeg on edasi läinud, ei ole mu suhtumine muutunud, seepärast jätan oma mõttekatke siia alles.

"See foto on minu jaoks ühtlasi ka üks inimliku häbematuse ja teatavat sorti ülbuse tundmaõppimise verstakivisid. Sain teada, et "osta.ee" ei olegi vaba oksjonikeskkond, turg, vaid seal kehtivad oma, "tsunftisisesed" reeglid. Ma ei soovi sellesse "tsunfti" kuuluda. Vähemasti sellistel tingimustel mitte. Aga see ei tähenda, et huvide ristumise korral ei saaks pooled hinna lakkeajamise asemel mingeid kompromisse sõlmida. Eriti kui üksteist teatakse, tuntakse ja aktsepteeritakse."
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Santovi
Sildid: sandhofi, 1928, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (05.04.2017)

On pakutud, et tegemist on Stärnovi mõisaga, mille veranda nägi välja umbes samasugune. Kui aga võrrelda seda fotot link siin, siis sarnasusi väga pole. Ja kivist post on ka kadunud.

X
kodulehe, e-poe tegemine