Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3603

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kevad südames (2)

Fotograaf: A.Käbi
Omapärane jäädvustus fotograaf Käbilt, kes on pildile püüdnud kummalise seltskonna. Hästi riietatud ja alkoholi tarvivatest noormeestest võiks ju veel kuidagi aru saada - on ilus, on soe ja veri vemmeldab. Aga kuidas on õnnestunud saada rekvisiidiks tuletõrjepump jääb hetkel mõistatuseks.

Pole välistatud, et ka see ülesvõte on tehtud fotograafi kodu lähedal Valge Ristil, kus noored armastasid koos käia ning kus on tehtud nii mõnigi tore ülesvõte.

Pumba kohta esitasin küsimuse automoto.ee foorumis ning sain teada järgmist:

Tegemist on Masinate, pumpade ja pritside vabrik K. Jürgens ja Co toodanguga. K. Jürgens ja Ko masina-, pumba- ja pritsivabrik asutati 1858 ja tegutses üle 70 aasta. Asus Tallinnas, pikka aega Aia tänaval, 1920ndatel Inseneri 3 / Merepuiestee 12. Siis oli omanikuks Rudolf Mikk. 1931. a. aprilli alguses puhkes tööstuses suurem tulekahju ja ettevõte lõpetas varsti pärast seda tegevuse. Sest mõne aja pärast asus Inseneri 3 juba Karl Puusaagi metalli- ja masinatööstus. Eraldi ettevõte oli puutööstus Konst. Jürgens & Ko (ka K. Jürgens & Ko, K. Jürgens, Konst. Jürgens) Tallinnas Rannavärava puiesteel, mis tegeles ka ehituse, kanalisatsiooni- ja keskküttetöödega jms.

Foto eest tänan Jüri!
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Aavere
Sildid: aavere, risti, jürgens & ko, tuletõrjepump, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (30.05.2017)

Jah, miks mitte.

yv (30.05.2017)

oleme arvamusel et tegemist võib olla järsi jäve ääres tehtud võttega mitte aavere kevadise üleujutisega sest vaadake taimestiku

X
kodulehe, e-poe tegemine