Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Tartumaa (Tühista valik)
Pilte: 135

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Puka kodutööstuskool (0)

Fotograaf: R.Grips
Ilus, terav foto Puka kodutööstuskoolist koos selle juhataja Karla Kalepiga 1938. aastal.

Puka kodutööstuskool alustas tegevust 1937. aastal. Selgub, et algselt asus kool üürimajas, kust 1940. aastal koliti kohalikku algkoolimajja, kus osa ruume olid kasutamata. Milline oli kooli edasine käekäik, jääb vaataja välja uurida.

Põhjaliku artikli Puka kodutööstuskooli kohta võib leida 1938. aasta 11. veebruari ajalehest Lõuna-Eesti. See on pealkirjastatud järgmiselt: "Kool kus õpetatakse õnnelikku abielu" ning selle avalõik selgitab:

"Puka kodutööstuskooli juhataja K.Kalepi kutsel oli meie lehe esindajal võimalus lähemalt tutvuda kooliga, milline on ainuke Lõuna-Eestis. Teine samasugune kool asub Põhja-Eestis Järva-Jaanis.
Nagu hr. Kalep jutuajamisel tähendas, on kodutööstuskool meil uuemaid koolitüüpisid ja õppekava just oma mitmekülgsusega ja vastavalt ajale kohaldatult erineb tundavalt teistest naiskoolidest. Kui kodumajandus- ja täienduskoolid panevad rohkem rõhku praktilise elu ettevalmistamisele, siis kodutööstusk. selle kõrval on eesmärk anda kõiki üldhariduslikke teadmisi. ..."

***
Ene Sass kommentaar Facebook vahendusel: "Kaalepid elasid Puhmus Kõrtsiadu talus. Karl Kaalep oli Rakke algkooli juhataja. 1937.a määrati ta Puka alg - ja täienduskooli juhatajaks. / Postimees 1937./"
Allikas ja avaldamisõigused: Koeru haridusselts, jagada viitega allikale
Asukoht: Tartumaa, Sangaste kihelkond, Puka
Sildid: puka, kodutööstuskool, 1938, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine