Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Tüdruk ja kask (1)

Fotograaf: M.Öömann
Kõigepealt on tegemist hästi vormistatud Martin Öömanni fotoga kenast tütarlapsest. Kui ma selle foto esmakordselt üles panin, kirjutasin:

"Ja kuigi tüdruku isik ei ole teada, polnud foto tegemise koha äraarvamine väga keeruline. Selline iidne kask koos allikatiigi ning taamal paistva talliga saab eksisteerida vaid Norra mõisa ees. Lisaargumendiks ehk seegi, et kohalikud fotograafid on seal päris palju pildistanud. Huvitav mosaiigikilluke Norra mõisa ümbruse avamiseks."

Tõepoolest, taga vasakul paistaksid otsekui mingid suurema hoone kaared. Kas see on aga Norra mõisa tall-tõllakuur, pole ma enam sugugi kindel. Pildistamisnurk ei sobi. Teine võimalus on Aruküla, kus oli ka kaks tiiki aga seal jälle ei olnud sellist hoonet. Eelkõige Norrat silmas pidades pöörasin foto peegelpilti, et tekiks võrdlusmoment. Ma küll ei tea kas Martin Öömann võis niimoodi eksida ja kas see tehniliselt üldse oli võimalik klaasnegatiivi valelt poolt ilmutada, kuid peegelpildis fotol võiks Norra allikjärve kallas sobida küll. Originaal siis vasakul ja peegelpilt paremal.

Foto eest tänan Vello Meederit.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Norra
Sildid: norra, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Marko (09.02.2014)

Täna sain teada, miks see foto Vello Meederi ehk siis Vahuküla inimese albumis oli. Fotol oleva tütarlapse näol peaks tegemist olema Selma Piloviga (abielus Tammepalu), kelle isakodu on Halliku talu Vahukülas. Mina tean seda kohta Nugise nime all, mis tuleb Selma õe Marta abielunimest. Ta abiellus Jaak Nugisega.

X
kodulehe, e-poe tegemine