Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Ervita veski ja mesitarud (0)

Fotograaf: teadmata
Sellele fotole on jäädvustunud majapidamine mesitarudega ja kivituulik. Eeldades, et tegemist on veskiga Koeru kihelkonnast (mida ma teen), võiks see paikneda kas Visustis või Ervital. Mõlemal juhul saaks vähemast teoreetiliselt sellise ülesvõtte.

Ervita veski kasuks räägib roigasaed ja mesitarud, mida võiks mingil moel tuvastada minul olemasolevatelt vanadelt fotodelt. Kahjuks aga veski kaugus möldri aiast, mis Ervita variandi puhul võinuks olla väiksem.

Teisena pakutavast Visusti veskist on mul pakkuda selline pilt. Ka viidatud foto puhul on pidepunktiks maastik ning ehitiste paiknemine sellel. Mesitarusid pidas selles taludereas, kust veski nii võinuks paista, vähemalt ühe talu, Andrestoa, peremees. Olgu selle tõestuseks see foto siin. Pange tähele maja taga olevat tõusu. Ka ülaloleval fotol paikneb veski tõusul.

***

Tekst lisatud 28.07.2012
Tegemist on Ervita veskiga, sest fotol olev parempoolne proua kannab Nugise perenime ja nende kodutalu asus Ervital, veski ja mõisahoone vahel. Praegugi on näha nõukogude ajal maani maha põlenud pika hoone vundament teeristil.

Erakogu.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Ervita
Sildid: ervita, veski, mesitaru

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine