Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3647

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Vajangu jaamahoone (1)

Fotograaf: A.Käbi
"Vajangu raudteejaam oli raudteejaam Türi-Paide-Tamsalu raudteel aastatel 1920–1972. Jaama asukoht jääb Tapa valda Vajangu küla maadele.

Jaam jäi rajamisel Järva-Jaani kihelkonda Einmanni mõisa maadele. 1936. aastal ehitatud jaamahoone on säilinud tänaseni. Hoone on ehitatud Hendrik Otlooti projekti järgi analoogselt Kaarli jaamahoonega Mõisaküla–Viljandi raudteeliinilt. Praeguseks on jaamahoone eraomanduses ja kasutusel elamuna." Allikas: Vikipeedia

Vajangul tegutses fotograafina Aleksander Käbi, kes on ka selle foto autor. Kuigi fotot ei saa pidada haruldaseks, olen 8 aasta jooksul näinud seda müügis vaid ühel korral ja siiski mitte sama nurga alt pildistatuna.
Allikas ja avaldamisõigused: IL erakogu, jagada vaid omaniku loal
Asukoht: Järvamaa, Järva-Jaani kihelkond, Vajangu
Sildid: vajangu, vaksal, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Valdo Praust (09.04.2018)

Uus jaamahoone ehitati Vajangule 1936, kui oli juba neli aastat olnud kindel, et sinna raudtee ikka alles jääb. Läbi kogu 1920. aastate oli riigil plaanis Türi-Tamsalu raudtee kirdepoolne osa viia Järva-Jaanist hoopiski läbi Ambla Tapale, mis oleks riigi vaates ümberistumise logistikat palju parandanud. Lisaks kuulus kirdepoolne 16 km pikkune osa sellest raudteest hoopiski Tamsalu lubjavabrikule, sest Türi-Tamsalu raudteeliin ehitati Esimese maailmasõja ajal hädapärase väliraudteena, ühendades Paide ja Vajangu tupikharud omavahel. Kuna riik ei leidnud 13 aasta jooksul uue raudteeharu ehitamiseks raha, otsustati 1932. aastal raudtee lubjavabrikult ära osta. Selle otsusega oli siis ühtlasi ka kindel, et uut raudteeharu ei tule ja on mõistlik olemasoleva haru ääres korralikud jaamahooned välja ehitada.

X
kodulehe, e-poe tegemine