Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Järva talu Ervital (0)

Fotograaf: teadmata
Lisatud fotol on mingi seos Albert Suurkiviga. On võimalik, et tegemist on Järva taluga (Nr. A-2, kinnistu nr 5449, ca 34 ha), mis asus Ervital ning kuulus Albert Suurkivile. Seda talukohta müüb ta kuulutuse teel Postimehes nr. 223, 23 september 1933:

"Elukoha muutuse tõttu müüa Järvamaal, Väinjärve vallas, Ervita as., 15 versta Rakke või Järva-Jaani raudteejaamast, suuretee, järve ja meierei juures, väga hea põllu-, heina- ja karjamaaga, ilus ja kõigiti korrasolev talukoht. Suurus 34 hekt., sellest põldu 18, heinam. 6, karjam. ja metsa 10 h. Hinnatud 265 p. k. r. Hooned, elumaja, kanala, karjalaut, saun, küün jne. Kõik uued ja korras. Koht võib kohe kätte saada. Lähemat omanikult Albert Suurkivi, Koeru Telefon 17-c."

On teada, et Preedi piiritusevabriku omandas ärimees 1932. aastal. Seega ajaliselt "elukoha muutus" põhjusena klapib. Vaadates hooneid, tunduvad kah kõik pildil olevat: vasakul elumaja, ees karjalaut, paremal esiplaanil saun ja selle tagant paistab küün.

Maa-ameti ajalooliste kaartide rakenduses on mõlemad talud kenasti leitavad. Maaüksuse numbri järgi on Järva asemel olemas hoopis Järve talu, mis paikneb seal, kus täna asuvad Ervital korter- ja individuaalelamud. See selgitab ka osaliselt, miks ei ole Järve talust säilinud mingeid maamärke. Ervital omas "talu" või kinnistut ka Albert Suurkivi vend August Suurkivi. Tema talu kandis nime Ervita (Nr. A-3, kinnistu nr 13010, ca 44 ha), mille territooriumile jäi kaardi järgi Ervita mõis. Kes oli Ervita mõisa omanik enne sõda?

Kaardiväljavõtet näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.
Allikas ja avaldamisõigused: Erakogu, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Ervita
Sildid: ervita, järva talu, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine