Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Nawas 1938 (0)

Fotograaf: H.Öömann
Koeru fotograaf Martin Öömann on matkanud Nava sootallu ja jäädvustanud seal nii pererahva kui külalised. Peremees Armin seisab valges särgis, perenaine Luise tumedas kleidis tema kõrval. Nende ees istuva naisterahva süles on väike perepoeg Ennor. Foto on tehtud Nava elumaja ees. Huvitav detail, mida ma varem ei ole osanud tähele panna ega ka mujal märganud, et majal on kaks sissepääsu. Foto järgi otsustades oli igapäevases kasutuses vasakpoolne.

See foto on huvitav leid. Nimelt puutusin esmakordselt Nava rahvaga kokku läbi selle foto siin, pärit Nahkanuia Nippi talu pererahva fotoalbumist. Vaadates lähemalt lisatud fotot, on lihtne järeldada, et mõlemad ülesvõtted on tehtud samal ajal ehk siis 1938. aastal.

Tuttav on ka mees fotol vasakul. Ja mitte ainult tema vaid ka neiu, kellele ta midagi välja valab ja tüdruk paremal. Aga mitte isiklikult vaid teistelt fotodelt. Sest on olemas fotoseeria, kus nad kõik peal on. Leiad need SIIT ja SIIT. Olen mõnda aega arvanud, et salapärane härra säärsaabastes on August Ehrenbusch, Vardja veskitalu peremees aga nüüd muudan seda. Ilmselt on tegemist siiski sulasega või naabrimehega. Kuigi Araksaare Aleksander see olla ei saa, sest tema oli selleks ajaks juba kaks aastat maetud. Igatahes on mistahes täpsustused oodatud!

Lisain ka foto tagakülje kuigi seal midagi peale aastaarvu ja fotograafi templi pole. Näed seda klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile. 
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Tartumaa, Laiuse kihelkond, Nava
Sildid: nava, 1938, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine