Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Virumaa (Tühista valik)
Pilte: 224

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Narwa ujujad (5)

Fotograaf: K.Noormägi
Tegemist peaks olema mitmes mõttes haruldase fotoga. Esmalt vaade ja olukord ise. Kuigi minu poolt pakutavad Narva vaated on juhuslikku laadi nagu ka minu huvi selle linna vastu, ei ole ma midagi sellist varem näinud. On see ikka Narva?

Teiseks tekitab küsimusi kirja saatja pereliikmete olemasolu fotol. Muidugi, keegi pidi ju rannapildile peale jääma, kuid see ei selgita, kas foto on tellitud või on juhuslik jäädvustus ära kasutatud. Kui tellitud, võib tegemist olla ainulaadse jäädvustusega. Esiküljele on kirjutatud:

"Narwa ujujad mei Anni Istub paneb Wolli pihta kinni Jose torgib ... kellel x peal need on nemad"

Kolmandaks on kannab foto tagaküljel Peterburg-Haapsalu postivaguni templit, mis oli kasutusel ajavahemikus 1911-1913. Templist enam huvitas mind adressaat! Kiri on saadetud Vägeva jaama kaudu Preedi mõisa. Kas mulle tundub või see ongi nii, et kirjas on "Mõzu Predensitz"? Igal juhul tuli kiri edasi anda Jakob Sikkemäe'le, kellest tean hetkel seda, et ta on sündinud Albus 1851 aastal ning abiellunud Mari Põdderiga Vaolt. Nende seos Preediga on ebaselge.

Püüdsin ka tagaküljel olevat teksti desifreerida. Sain kokku midagi sellist, abi teretulnud:

"… teid meie saaime teie kirja … suur tänu meie wõime tulla küll Aga kirjutage meile 4 päewa ennemb kui Warud on Ja kirjutage lahtine kaart nii moodi et Issa on suremas Ja palun Annid Wahtma tulla siis tema saab kergesti priiks. mõnest päevaks aga muidu … peale ei taheta anda. Ja meie piletid kestawad kuni 13 Nohwember piletide perasd on Aega küll. Minul omal on 6 päewa aega ja minu pojad ja Hilda ka tahwad tulla kui on Ilusad ilmad Ja tulete hobusega Wastu siis tuleme kõige perega. Palju Terwisi …artinale ja tema … kaasale. Hendri … on Jummalaga 24/9 K…"

Tagakülge näed kui klikid foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.
Allikas ja avaldamisõigused: Katrin Sepp, jagada viitega allikale
Asukoht: Virumaa, Vaivara kihelkond, Narva
Sildid: narva, rand, suplus, postist, 1912, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Jan Noormägi (06.05.2018)

Foto tegi Karl-Julius Noormägi. Ees kübaraga väike tüdruk on Karl-Juliuse vanem tütar.

Lya (19.03.2017)

kirjutaja on Kustav Müür jõe ääres tema naine Anna-Sophie Jakob Sikkemäe tütar oma poegadega: Vilhelm - kutsuti Villi ja Valentin - Valli.

Helen (07.01.2016)

Foto tehtud kindlasti Narvas. Narva jõe kaldal Joaoru rand - vana supluskoht. Üle jõe paistab Jaanilinna kindlus.

Ene (07.12.2015)

Abikaasa Mari on seotud Piibega.

Marko (06.12.2015)

Otsingusõna "Narva supelrand" andis mulle siiski ühe tulemusena sama foto, mida müüdi link oksjonikeskkonnas. Täpselt sama pilt, mis viib mõtted sellele, et ülaloleva postkaardi saatja võis siiski fotole jääda juhuslikult.

X
kodulehe, e-poe tegemine