Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Ervita rand (6)

Fotograaf: teadmata
Legendi järgi peaks fotol olema jäädvustatud Ervita rand millalgi mitte väga ammu. Kas keegi julgeb seda kinnitada?

Ma ei oleks põhimõtteliselt vastu kuid vastaskallas tundub kuidagi kahtlaselt lähedalt olevat ning sealt ei paista mõisa. Samas ei ole Väinjärve mõis ka täna suurte puude tagant näha. Mida arvate?
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Ervita
Sildid: ervita, väinjärv, rand, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

eve meres (16.03.2016)

pildil olevast sillast cirka 70...80 m kaugusel vasakule poole asus kunagi nn Atsi sild- ehitatud Ojasaare Atsile, kes siis ratastooliga sillale kalastama sai- ja paremale poole paarsada meetrit läbi rabanuka minnes laste liivarand, kus lapsed suvel madalas vees sulistasid. Ojasaare Ats suri arvata 1965 paiku, sest 1966 ehitati sinna kaldasse juba mingi paadisild koos paadikuuridega.

Andrus (21.09.2015)

Mina saan ka kinnitada, et see on Ervita sild. Kohe kui seda metallpaati nägin ja see väike kitsas sillajupp kust muidu kuiva jalaga üle ei saaks.... Lapsepõlve mälestused on ikka tugevad.;) Seal sain ikka ujutud ja elatud kogu suve. Tänud pildi eest, salvestan endale ka selle kusagile. Edu

Tuut (21.09.2015)

Päris kindlasti Ervita sild. Selline oli ta u. 27-30 a tagasi, mäletan väga selgelt, kuidas lapsena seda silda kartsin- täiesti pehkinud ja lööbakas:)

Marko (21.09.2015)

Esimene kommentaar ütles: "Praegusest sillalt ca 100m eemal." Millises suunas? Kas praegusest ranna kohast vasakule (näoga järve poole seistes)? Kust tee randa viis?

Marko (21.09.2015)

Lisan Aivari kommentaari FB-st: "Tegemist on jah Ervita sillaga, mina mäletan seda sellisena küll. Selle tagumise platvormi peal sai kala püütud ja vettehüppeid tehtud, silla esimene osa oli suht lagunenud ja lauad lahti ja siis keegi tegi sinna väikesed parandused, aastaid ei mäleta aga võis olla kui olin päris junsu alles."

**123 (20.09.2015)

Jah, mina julgen kinnitada et see on ervita rand. Vanaemal oli varem selle silla peal pilt tehtud. Kui minu ema väike oli siis käis tema sellel sillal oma õdedega ujumas (u 50 aastat tagasi). Teist kallast ei ole näha kuna vanasti ei "lõigatud" kõrkjaid ära ja mõis ei paista kuna alles hiljuti on tehtud seal raiet. Vana silla postid peaksid veel alles olema. Praegusest sillalt ca 100m eemal. Peale seda silda ehitati sinna hüppetorniga sild mis ka paraku ära lagunes. Nüüd on on teised ajad ja silla vastupidavus suurem.

X
kodulehe, e-poe tegemine