Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Adramus, auto ja tuulik (3)

Fotograaf: teadmata
Nüüd, kus Vahuküla tuulik on tänu Mariannele saanud minu jaoks reaalsuseks, torkas teiste hulgas silma ülalolev foto. Pealtnäha suhteliselt tavaline poosetamise pilt võiks kinnitada Pihumäel asunud veski olemasolu.

Huvitavaks teeb selle pildi kolm asjaolu. Esiteks see, et foto on pärit Taaveti talu inimestelt, mis asus sealtsamast veski juures põhjas, jäädes siiski Vahuküla piiridesse. Teiseks peaks fotol olev meesterahvas olema üks selle talu perepoegadest, kelle nime ma praegu ei ütle aga küsin tädi käest järele. Kolmandaks paistab mehe tagant ... tuulik.

Ma mõtlesin, et mis võinuks olla parem koht sellise foto tegemiseks kui küla keskel paiknenud koolimaja, hilisem kauplus ja seltsihoone. Lisaks jäi see ju koduteele. Seega võib taamal olev veski olla seesama Vahuküla tuulik, ka kaugus teest klapib. Mis teie arvate?
Allikas ja avaldamisõigused: Anne Adramus, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Vahuküla
Sildid: vahuküla, tuulik, veski, talv, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

ENE ROOSE (14.07.2017)

Päris täpselt tunnen ära oma tädi Helmi Grandberg ja tema tütar Luule. Seieavad paremalt viimased.

(04.01.2015)

Keskmine naine, hoiab kaenlas poissi, on Laine Murakas Koerust . Auto mille taustal inimesed seisavad on Laine auto Moskvits, mille muretses omale 1956. aastlal. Millisel aastal on foto tehtud, vajab täpsustamist.

Marko (31.01.2014)

Samas on väga kahtlane minu pakutud "Pihumäe" kõrgus. Eeldades, et koht on koolimaja "ees", sellest 50-60 meetrit põhja pool, on paremalt paistev kõrguste vahe kahtlane.

X
kodulehe, e-poe tegemine