Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3609

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Räägu talu perepoeg (3)

Fotograaf: teadmata
Seda meest fotol tunnevad eestlased hoopis teistsugusena. Et tegemist on legendaarse metsavend Arnold Lindermanniga, ei tuleks esimese hooga pähegi. Kuid nii see on, fotol on tõepoolest Räägu talu perepoeg Arnold Lindermann 1939 aasta 9. juulil. Keegi neist ei sündinud metsavennaks, elama metsas, võitlema oma elu eest ebainimlikes tingimustes, nägema pealt oma kodutalu laostamist või veelgi hullem, võtmas teistelt elu. Kes teab, kes oleks Arnoldist saanud kui poleks olnud sõda ja kõike sellega kaasnenut.

Ehk on väikseks lohutuseks see, et selle foto tegemise hetkel ei teadnud Arnold oma tulevikust midagi ning oli lihtsalt jõuka metsatalu perepoeg.
Allikas ja avaldamisõigused: Nava talu fotokarp, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Metsanurga
Sildid: metsanurga, räägu, metsavend, arnold lindermann, 1939, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

vanadpildid (30.03.2018)

Endla rabas saavad kokku Järva, Jõgeva ja Lääne-Viru maakondade piirid. Äkki on mõeldud neid!?

Silver (29.03.2018)

Vendade Lindermannidega seoses tekkis üks küsimus. Lugesin hiljuti ühte vangilaagris kirutatud kirja, mille Johannes Lindermann saatis vend Arnold Lindermannile. Selles kirjas kirjutab Johannes Lindermann: "Mina arvan, et need suured kaotused, mis seal kolmeraja nurgas neile osaks said, tegid isegi kohtunikud nii tigedaks, et määrisid meile 25." Ühes teises kirjas kirjutab Johannes Arnoldile uuesti ja mainib jällegi "kolmeraja nurka". Sedakorda meenutab Johannes kirjas ilmselt 1954. aasta 6. oktoobrit. Kirja on pandud järgmist:"Kolmeraja nurgast leidis need neli või viis meest ülesse seesama mees, kes kuuendal oktoobril sind [koha nimi] ernesteka viskas (kirjast ei saanud täpselt aru, kuid midagi sellist seal kirjas oli, ilmselt mõeldakse selle all haavlitega tulistamist), see on kohe kindel, seal ei ole kahtlust. Kui meie [koha nimi] ära läksime siis jäi tema ikka selle ümbruskonna luurajaks ja tema arvas et meie ei läind [koha nimi] mitte kaugemale kui kolm neli kilomeetrit sest Eedi (Eduard Holm ilmselt) sai seal [koha nimi] veikse maja ligidal otsa aga asusid jälle sinna ligidale elama ja seda arvas ta nüüd samuti et jäime sinna ümbruskonda elama ja koguaeg ta luusis seal ümbruses kuni viimaks leidis need mehed kolmeraja nurgast. Siis kui metsaametnikud mind nägid sellepärast siis seal Endla heinamaadest kuuenda kvartali poole tehtigi läbiotsimine ja need mehed võisid sinna tulla peale seda läbiotsimist." Mis koht see kolmeraja nurk on? On mingeid ideid?

Ilmar (14.08.2013)

Arnold Lindermanni saatuse kohta saab lisateavet lugeda link

X
kodulehe, e-poe tegemine