Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3586

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Gruss aus Weissenstein (0)

Fotograaf: Joh.Ehrenwert
Ilus vaatekaart Paidest, mille võisid postitada sõbrale või pereliikmele. Ma ei tea kas see on ainult minu "kiiks" aga sellise kaardi saadaks tänapäevalgi, kõigi nende plätserdiste asemel, mida meil postkaardi pähe müüakse. :)

Enamus vaatekaardil kasutatud fotosid on siin keskkonnas mingil kujul ka üleval. Ütlen "mingil kujul", sest erinevused võivad olla nii detailides kui üldvormistuses. Ülevalt alla (ja vasakult paremale):

Weissenstein - kasutan koopiat fotost, mis on pärit Ahto kogust. Sama foto võib aegade jooksul olla erinevalt ilmutatud ja Ahto oma tundus avaldamise hetkel minu omadest parema kvaliteediga. Muuseas, sama talvist vaadet on kasutatud koloreeritult ning tekitatud värvidega mulje nagu oleks tegemist kevadega.

Vaade kirikule Valli ja Parkali nurgalt.

Või vabrik Pärnu jõe ääres.

Tallinna tänava vaade suunaga turuplatsi poole. Minul on olemas selle vaate hilisem, Parikaste trükitud variant, mis on jäänud üles panemata. Usun siiski, et tegemist on algselt Johannes Ehrwenwerti fotoga ning luban, et parandan peatselt vea selle foto puudumise osas.

Tallinna tänava vaade, esiplaanil Tallinna 6 kivihoone. Tegemist on ainsa fotoga, mida mul sellel vaatekaardil olevatest vaadetest pole õnnestunud hankida ega ka mitte käes hoida. See eest saan Ahto vahendusel pakkuda üht teist, hoopis põnevamat fotot samast kohast.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine