Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3604

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Veinjärv (3)

Fotograaf: teadmata
Väinjärv "olevat nime saanud Ervita-poolses järveosas leiduva väina järgi. Mõne seletuse järgi tekkinud järv vaatidest väljavoolanud veinist ning asunud kunagi hoopis Puhmus, Tudres, Tamsalu Heinjärve kohal ja mujal." (Põltsamaa jõgi, H.Joonuks, 1981)

"Foto on tehtud ilmselt kevadel,sest kõrkjad on alles lühikesed. See sild on tõesti vist Molotsovi sild. See järve osa mõisa alusest sillast kuni poolsaareni oli Molotsovi valduses. Seal ilma Molotsovi loata ei tohtinud kala püüda." Kommentaar: Antti Ilomets

Allikas ja avaldamisõigused: Kaarel Aluoja, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Väinjärve
Sildid: väinjärv, 1500px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Antti (23.01.2010)

Foto on tehtud ilmselt kevadel,sest kõrkjad on alles lühikesed. See sild on tõesti vist Molotsovi sild.See järve osa mõisa alusest sillast kuni poolsaareni oli Molotsovi valduses. Seal ilma Molotsovi loata ei tohtinud kala püüda.

Antti (23.01.2010)

Ühe legendi järgi olla järv olnud tõesti Tudres, kus aga naised pesnud järves laste mustuseid lappe. Järv vihastanud ning suur härg toonud oma järel siia soode äärremaale ja kraapinud siia süvendi. On ju vasakpoolne poolsaar härja jalgevahe, keskmine saar esijalgadega kaabitud mullavare ja parempoolne poolsaar tagajalgade vahe!

Heki (02.01.2010)

Pakun välja, et see pilt on tehtut Väinjärve mõisa poolselt kaldalt, kuna siis oli järve veetase oma algsel kõrgusel mis lasti 1950 a. algul alla. Saareke on siiani olemas asub otse Molotsovi maja vasta (see puumaja pargis). Väikse poisina ma mäletan neid silla poste mis pildi. Hilja Jürjen rääks, et selle silla juures käis Molotsov kalu söötmas.

X
kodulehe, e-poe tegemine