Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Vaade kirikuesisele platsile (2)

Fotograaf: teadmata
Vaade Koeru kirikuesisele platsile aga millal? On teada, et esiplaanil paremal olev Ühispanga hoone valmis 1926. aastal. Selle taga olev Järva-Jaani tarvitajateühingu Koeru osakonna kauplus avati 1931. aastal. Mingi indikatsiooni annab ka esiplaanil olev puitkonstruktsioon, mida mina pean jalgpalliväravaks aga millise? Kui Vabadussõja sammas avati aastal 1934, peab foto jääma ajavahemikku 1931-34, sest vaevalt pärast seda seal platsil jalgpalli taguda sai!

Kaarel Aluoja fotokogu.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, kõrts, kauplus

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Vello Kallandi (30.11.2013)

Mälestussamba väljaku kaunistamise kava valmistas agr. E. Lepp (Tallinn). Kava ja eelarve kinnitati ... 9.08.1931. /"Koeru kihelkond", 1934/. Eelnevalt leiti, et sobis Koeru aleviku keskel vastu kirikut asuv avar väljak. Spordiplats viidi üle Sandhofi asundusse (1937. aasta kaardil A-14, samal kaardil vana plats nimetatud pargiks. Võib arvata, et pargi rajamist alustati kohe järgmisel aastal. Seega foto aastast 1931. Tundub, et tarvitajateühingu maja pole ka veel päris valmis (vt alumist korrust!)

Kuido Karlson (28.10.2011)

Jalgpall on ühendaja ja võimalus üheskoos saada häid emotsioone. Mind huvitab Koeru ja ümbritsevate külade jalgpallielu ajalugu. Kuna Koeru Jalgpallikooli valmivale kodulehele on vaja sellest eraldi leht kokku vaja panna. Rääksisin Uno Aaniga telefonitsi ja pidin temaga kokku saama. Ta lubas valgustada selle koha pealt - mängijaid, võistlusi. Ehk on mõni mängumees veel eluski, kellega sellel teemal rääkida. Iga infokild sellel teemal on teretulnud.

X
kodulehe, e-poe tegemine