Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Ühispilt Kitsel (0)

Fotograaf: Enner Leppiku
Mõtisklen tihti, vahest ehk liigagi, millised on olnud ja välja näinud vanad metsatalukohad Endla soostiku lääneservas - Nava, Räägumetsa, Kitse, Käpa, Haava. Mõningatest taludest võib vanadpildid.net kaudu saada praegu juba väga hea ülevaate. Näiteks Navast on suhteliselt palju pilte tänu perepoeg Ennarti fotohuvile või siis Käpa, mis oli omal ajal suhteliselt jõukas. Teiste kohta koguneb visuaalne materjal kild-killu haaval. Sellisteks on näiteks Haava talu Preedi ääres, Kaerassaare elamine ja nüüd ka Kitse.

Kitse talu oli selle foto omaniku Paul Lättemäe, Kaerassaare perepoja sõnul küllaltki algeline elamine. Tema mälestustes võis seal ka enne elanike lahkumist olla veel muldpõrand, äärmisel juhul kividega laotud põrand. Kitse Artur, perepoeg, on paaril siin avaldatud fotol juba figureerinud ja nagu minu vanaema ikka meenutab, olla Artur kangesti tahtnud temaga suhet luua.

Kitsel oli ka vana ait ja ehk ongi see foto poseeritud aida taustal. Ma kõiki nimesid ei tea aga vasakult: Kitse Arturi abikaasa, Artur ise, Ennert Leppiko Navalt, Kaerassaare Senni, Nava Luise, Kaerassaare peremees Aleksander Lättemäe (?) ja veel üks mees, kes elas Räägul.

Paul Lättemäe fotoalbum.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Metsanurga
Sildid: metsanurga, kitse talu

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine