Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3592

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Räägu vaade 50ndatel (3)

Fotograaf: Endel Saaremägi
Ka see foto on pärit Endel Saaremägi fotoseeriast ajal, mil ta töötas süvendaja peal. Süvendajaga õgvendati ja süvendati 50ndatel Põltsamaa jõge alates Piibe sillast.

Kaerassaare talu perepoja Paul Lättemäe sõnul on kindlasti tegemist Räägu talu vaatega millalgi 50ndatel. Hoonestus klapib olemasolevate vundamentidega ja kes ikka peaks seda kohta paremini teada kui mees, kelle lapsepõlve koolitee sealt mööda käis.

Aino Bremet fotoalbum.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Metsanurga
Sildid: metsanurga, räägumetsa, räägu, lindermann

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Jüri Lauer (21.11.2016)

Ilmselt vedas miilitsaülem ära selle vägevatest palkidest ehitatud akendeta suure kõrvalhoone palgid, mis veel küllaltki heas korras olid. 1978 (1979) elumajast polnud enam midagi kasutamiseks. Kõrvalhoone seespool oli ühe alumise palgi sisse sügavalt lõigatud aastaarv eelmise sajandi esimesest kümnendist, täpsemat arvu kahjuks ei mäleta.

Marko (03.07.2016)

Tänan Margo! Väärtuslik lisainfo. Seda Saarmase lugu olen kuulnud aga seda kuidas ta palgid sealt minema sai, kuulen esmakordselt!

Margo Lindermann (03.07.2016)

Maja seisis aastaid(aastakümneid) tühjana, vist kasutasid seda Vao kolhoosi karjapoisid, kes seal mullikaid karjatasid. Ühed neist nägid seal ka metsavendi (või vähemast hädal oleva metsavenna püssi puuoksal rippumas) ja panid karja juurest koju jooksu. 1978(1979) lasi Paide rajooni miilitsaülem Saarma talumaja palgid ära nummerdada. Hiljem võeti üksipulgi lahti ja lasti palgid allavoolu kuni Jõepere taluni, seal võeti palgid välja. Saare Leo rääkis aastaid hiljem, et kui palgid Jõekülas seisid, müüs ta osa palke koos teise kaasosalisega hundijalavee eest maha. Hiljem viidi palgid Tartusse. Seal pidi siis puuduolevaid palke juurde pandama ja tehti sellest kahepere elamu. Maja asukohta ei tea.

X
kodulehe, e-poe tegemine