Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Pernausche-Strasse 1907 (1)

Fotograaf: Ado Treufeldt
Vaade peaaegu Pärnu ja Aiavilja tn ristumise kohalt kesklinna sunnas. Vasakul ja paremal asunud majad praeguseks lammutatud. Parempoolse maja (kunagine vaestemaja, kus asus ka esimene eestikeelne kool Paides) asemel on spordihall. Kliki foto paremas nurgas asuval asukohaikoonil, et näha pildistaja asukohta kaardil.

Huvitav on tähele panna käsitsi kirjutatud märkmeid foto esiküljel! Need ei ole niisama soditud vaid kirjutanud on inimene, kelle kodu on fotol. Ta näitab kus asub "meie maja", siis on seal "hr. Treifeldt" ja "Ants poeg". Foto on postitatud 17.10.1908 (107 aastat ja üks päev enne foto omandamist minu poolt 18.10.2015) ning tehtud on see väidetavalt 1907 (ca 1905 Rene Viljati järgi). Seega on vahe ainult aasta ja pole imestada, et sünnipäevaõnnesoovid just sellel kaardil teele läksid. Kahjuks on mark rebitud kuid see ei kahanda info enda väärtust.

Kõige huvitavam aga on see, et postkaardi trükkis A.Treufeldt'i kirjastus Paides. Ka fotol on keegi härra, kelle nimi on kahtlaselt sarnane kirjastaja nimega! Seega pole välistatud, et foto on tellitud kirjastuse poolt ning kirjastaja on valinud tegemiseks koha ning lasknud ka ennast sellel ajalukku jäädvustada! Päris nutikas. Teame seda muidugi ainult tänu kirja saatjale, kes kahjuks pole jätnud oma nime.

Kus asus "Verlag von A.Treufeldt"?
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Paide kihelkond, Paide
Sildid: paide, pärnu tn, 1905, postist, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

A (08.02.2017)

link elanike nimekiri aastast 1920.

X
kodulehe, e-poe tegemine