Ostan/otsin vanu fotosid vanadpildid.net keskkonnas avaldamiseks: 5516999

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3648

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Painküla jahutööstus (0)

Fotograaf: E.Selleke
"Edukas töö Jõgeva jahutööstuses

Tartumaa Tööstuskombinaadile kuuluv Painküla Jahutööstus töötab edukalt. Alates 1. septembrist, kui juhataja kohale asus sm. T õ n u r i s t, tõusis veski töövõime 30% võrra. Töötatakse kahe vahetusega. Selle tagajärjel on veski kuutööplaan 120 tonni — , mida seni suudeti täita vaid 88%-Ilselt, juba novembri» kuus täidetud 154 tonniga ja detsembris loodetakse veelgi suuremat plaani ületamist, On läbi viidud õiglane jahvatamise järjekord ja erapooletu suhtumine veskilistesse, vastu tulles eriti kehvemaile, kuna neil puudub võimalus soetada suuremaid tagavaru, et pikemat aega jahvatuseta läbi saada.

Mativilja äravedu korraldab veski omal jõul, säästes sellega vallale 35—40 küüdipäeva. Kõik hädavajalikud remondid on veski seni teinud omal jõul. On korrastatud veski pais ja taastamisel on turbiinikanali sild, milliseks otstarbeks ka palgid on kohale veetud. Veskil on 65 hobusejõuiine diiselmootor, mis asendab veojõudu juhul, kui kevadine jää peaks vigastama paisu või talvine pakane tekitama vee, puudust. E. Timm" (Allikas: Postimees, nr. 293, 18 detsember 1945.)

See foto on tehtud muidugi ajal, mil veskit pidasid mehed, kes ei mõistnud veskilistesse "erapooletult suhtuda". Samas lubati vähemalt poisikestel veskitiigil kala püüda!
Allikas ja avaldamisõigused: Kaur Salus, jagada viitega allikale
Asukoht: Tartumaa, Tartu kihelkond, Painküla
Sildid: painküla, jahutööstus, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine