Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3608

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru haigla (1)

Fotograaf: teadmata
Siin on üks mitte väga hea kvaliteediga pilt Koeru haiglast. Hoone on alles ka tänapäeval kuigi mitte enam haiglana vaid elamuna. Asukoht Väinjärve tee 20!?

Ma pole tegelikult väga kindel, kuidas seda hoonet või hoones tegutsenud raviasutust ametlikult kutsuti. Kas Koeru haigla või veel midagi. Otsisin internetist aga seal puudusid sellele igasugused viited. Raamatust "Koeru vald" (Koeru Vallavalitsus 1998) leidsin esmase otsimise peale ainult ühe rea, mis sellele hoonele viitas.

Lk. 90: "Palju aastaid tegutses Sandhofis Koeru haigla." Arvestades minu tausta ja kõrgendatud huvi preedi mõisa ja tema valduste kohta, panin sealtsamast kõrva taha ka fakti, et Sandhofis asus Preedi karjamõis.
Allikas ja avaldamisõigused: Priit Paju, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, haigla, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Imbi (02.05.2011)

Olin ka 60. paiku seal haiglas. Minu palatis oli üks mutt ja üks kooliõde, viimasega koos kippusime möllama, mutt muidugi tänitas ja lubas ära kaevata. Personal oli väga mõistlik ja hooliv, mäletan E.Treterit. Toitudel polnud ka viga. Hiljem käisin seal veel sidumas ja 1971. aastal vanaema vaatamas. Mäletaks nagu nimetust "Koeru Jaoskonnahaigla". Väikeste asutuste sulgemisest on kahju just inimliku suhtumise ja lähedal paiknemise pärast. Töötajad olid tuttavad, sai kasutatud ka "tagaust".

X
kodulehe, e-poe tegemine