Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3604

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Metsa istutamine 5-22. mai (1)

Fotograaf: M.Öömann
Lahe on vaadata kuidas omal ajal ei kandnud ühispildid mitte ainult mälestuseks olemise eesmärki vaid ka näitlikustasid parajasti käsil olevat tegevust. Ka sellel Martin Öömanni ülesvõttel on fotograaf teinud pingutusi, et kellelgi ei tekiks kahtlusi 1) tegevuses endas ja 2) selle teostamise viisis. Nimelt oli esmalt vajalik vikatiga mees, kes suure rohu maha lõi. Tema järel tulid istututustoru ja mingit minikõpla moodi asjandust käsitlevad erispetsialistid, kelle tööks oli ilmselt istikule pesa ette valmistamine. Siis torgati suurest plekkpurgist võetud istik mulda ning kõige lõpuks tagus ankrumees istiku juurde toki. Inimeste arvu järgi otsustades tegutses korraga kolm meeskonda.

Lisan teise samast seeriast pärit foto tagakülje. Seda näed klikkides foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile. Sealt saame teada, et istutustööd kestsid 5-22. mai ning osalejate nimed. Üks neist on ühel varasemal fotol esinenud Sakias, kes tundub olevat eriti kõva käsi metsatöödes ning paigutab foto tegemise koha kusagile Kuusna, Visusti kanti. Tegelikult oligi sama foto esindatud ka Ferdinand Sakiase albumis.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: mets, istutamine, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Vello (20.02.2020)

Naiste riietus reedab, et kasutatavad istutusvahendid ei ole mitte istutustorud. Isegi kui külasepp oleks niisuguse riista valmistanud, poleks võtta olnud suletud juurekavaga istutustaimi. Pakun, et tööriistadeks on istutuskiilud.

X
kodulehe, e-poe tegemine