Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Koeru võitööstus 1968 (4)

Fotograaf: teadmata
Koeru meierei aastal 1968. Hoone on aastakümnetega tundmatuseni muutunud. Omapärasest raudkivist ja puiduga kombineeritud kahekordsest meiereist on saanud funktsionaalselt ilmetu võitööstus. Samasugusena on see ka säilinud.

Järvamaa Muuseumi fotokogu (PM F 1291:20).

Selle foto avaldamisõigus vanadpildid.net keskkonnas maksis 0,65 EUR. Kui soovid vanadpildid.net projekti toetada, vaata edasi siit.
Allikas ja avaldamisõigused: Järvamaa Muuseum, jagada vaid omaniku loal
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Koeru
Sildid: koeru, meierei, ENSV, 1968, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Imbi (20.12.2011)

See 13.apr 2011 kommentaar on uues versioonis kaduma läinud, lisan uuesti, kuna muidu jääb arusaamatuks Teedu 28.apr komm. Teisel korrusel elas kogu aeg inimesi, mäletan Õunpuusid ja Hellenurmi. Õiega ja Ellega käisime koos koolis. Igal soovijal oli aiamaa nagu teistel paljude korteriga majadel. Oli tõesti ilus aed, palju lilli. Tihti vaatasime aknast, kas meierei korsten suitseb. Meierei oli oluline Koeru ja ümbruse jaoks, viidi piima, osteti võid. Lehmapidajad (ka alevis peeti loomi) viisid hobustega piimaplekudes piima sinna, vastu said ka läbiaetud piima ehk lõssi. Mina käisin inimeste käest põrsale lõssi ostmas, st tuli vara tõusta :( . Või oli kollane ja väga maitsev, tihti söödigi võid-leiba, vorsti polnud. Korstna otsas oli hiljem toonekure pesa. Meiereisid oli tol ajal palju, praeguseks enamus kinni.

Imbi (02.05.2011)

Kui maipühade ajal Koerus käisin, toimetas korstna otsas uhke toonekurg. Korstnal pikemat osa enam ammu pole. Ning aiamaal töötas üks mees. Nii et elu läheb edasi!

Teet (28.04.2011)

Aitäh meenutuste eest! Kuidagi väga helge mulje jääb sellest ajast. 60-d oli ka oluliselt päikeselisem aeg võrreldes 40-te ja 50-tega.

Teet (06.03.2011)

muis.ee keskkonnas on huvitavaid pilte võitööstuse aiast. Inimesed nägid kõvasti vaeva, et töökoha ümbrus oleks esteetiline (või elas keegi püsivalt samas hoones?). Üks neist: link

X
kodulehe, e-poe tegemine