Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3592

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Kahala piimaüh. 10.a. juubelipäev (3)

Fotograaf: teadmata
Ma väga loodan, et ühel päeval leidub inimene, kes võtab enda peale naaberkihelkonna Peetri fotode otsimise ja lisamise. Seni teen ma seda minu valduses olevate fotode näol ise.

Väga sageli on nii, et ainsad viited ühe või teise ühingu, hoone kohta tekivad netti pärast vastava foto üleslaadimist vanadpildid.net keskkonda. Kahala piimaühingu kohta tean niipalju, et 1926 aastal said nad oma hoone. Kui aastal 1933 on tegemist ühingu 10. aastase juubeliga, loodi selts aastal 1923. Oleksin tänulik kui keegi seda fotot siin täiendab.

Taimi Tomingas fotoalbum.
Asukoht: Järvamaa, Peetri kihelkond, Kahala
Sildid: kahala, piimaühing, 1933, 2000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Addy (29.03.2016)

Ühistegelised Uudised, nr. 25, 24 juuni 1933 kirjutab: Kahala Piimaühing pidas 18. juunil k. a. 10. aastapäeva. Sel puhul korraldati aktus, millest osa võtsid sajad kohapealsed elanikud ja kutsutud külalised. Aktuse kavas oli vaimulik jutlus, orkestri ettekanded ja kõned. Tervitusi ütlesid E. Ü. Liidu juhatuse liige A. Kask, P. K. ~Estonia" juh. K. Unt ja suurel hulgal kohapealsete organisatsioonide esindajaid. Kõik sõnavõtjad võisid kinnitada, et Kahala Piimaühing on oma liikmeskonna ja poolehoidjate kaasabil suure töö ära teinud ja see 011 ennast suurel määral tunda annud kohaliku majanduselu arendamisel ja tõstmisel. Sarnase töö jätkamiseks sooviti muidugi kõige paremat edu. Tekst ja foto lähevad nii ilusti kokku :)

Addy (31.12.2014)

Hiljuti lisandunud foto valguses julgeks eeldada, et antud foto on tehtud meierei katlamaja kõrval asuva puidu või turbahunniku otsast. Paremal all servas asuvad halud on ilmselt küttematerjal, mida sellisel ettevõttel omajagu kulus. Suurestid kasutati kütteks turvast, mida kaevandati Köisi (Kareda poole jääv metsamassiiv) rabast. Mälestuste põhjal asusid turbakuurid meierei taga.

Addy (29.07.2014)

Olen korduvalt vaadanud seda pilti ja mõelnud, et kus koha peal foto täpselt tehtud on, kuna pildil olevad puud ei lähe tänapäevase pildiga kohe üldse kokku. Küll aga reetis meierei esise lõpuks ära taustalt paistev Möldri tuulik koos taluga, millest tänapäeval vaid kiviring keset põldu alles on. Täpsemat ajalugu ma selle tuuliku kohta ei tea, kuid pealesõjaaegsetel kaartidel teda minu mäletamist mööda enam polnud. Põldu mööda jooksev tee viib Keri raba vahele ja sealt edasi Silmsisse, seltskond on aga siis Mäeküla-Koeru tee ääres, mis varem jooksis meiereist ning Peetri Tarvitajate Ühisuse kauplusest mööda. Ilmselt see haljastus on kadunud ühes tee-ehitusega, seetõttu nii võõras näiski.

X
kodulehe, e-poe tegemine