Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3590

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

déjà vu - rehepeks Koerus (0)

Fotograaf: teadmata
Selle pildiga oli huvitav lugu. Foto oli oksjonil müügil ja kuigi ma rehepeksupiltidest kogujana ei huvitu, on neid huvitav vaadata ikka. Avasin pildifaili ja midagi jäi sealt kripeldama, kuskil sellel vaatel oli miski, mis tundus kangesti tuttav ja sarnane. Ma ei ole seda enese jaoks sõnastanud tänaseni kuid toona taipasin küsida tagakülge. Müüja pani tagakülje üles kolmanda küsimise peale päev enne oksjoni lõppu. Tuginedes eelinfole, et tagaküljel on ainult nimed, kontrollisin esmalt fotograafi olemasolu ja seejärel lasin silmadega üle lubatud nimed. Leidmata sealt tuttavaid nimekujusid, läksin teisele katsele ja märkasin siis seda mida alateadlikult olin otsinud - sõna "Koeru". Tegemist on rehepeksuga kusagil Koeru lähistel 1938. aasta sügisel.

Kuid lisaks minule oli foto jäänud silma ka ühele teisele kollektsionäärile, mis lõpuks viis selleni, et omandasin läbi aegade kõige kallima rehepeksupildi.

Mul ei ole kunagi varem sellist déjà vu tunnet tekkinud. Pean läbi hammustama, mis selle tekitas. Fotograafi ja/või tegemise koha osas aitavad nimed. Viskan mõnel sobival hetkel pilgu Saagasse ja otsin sealt rehepeksulised üles. Tagakülge näed kui klikid foto vasakus ülanurgas olevale ikoonile.
Allikas ja avaldamisõigused: Marko Mänd, jagada viitega allikale
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond
Sildid: koeru, rehepeks, 1938, 3000px

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

X
kodulehe, e-poe tegemine