Vanadpildid.net on müügis. Kontakti leiad siit!

Logi sisse
ja salvesta oma lemmikud

Vali asukoht piltide sirvimiseks
Pilte: 3614

Pärnumaa Saaremaa Läänemaa Harjumaa Järvamaa Virumaa Viljandimaa Tartumaa Võrumaa
X

Armas õde ära pahanda (3)

Fotograaf: M.Öömann
"Armas õde ära pahanda et mina sulle enemine ei ole kirjut mina olen paewal Udeval isa ja ema on terved ja saadavad sulle palu tervisi ja head uud aastat ja mina soowin ka head huud aastad sinule ja Marja perele ja Lenale Sinu vend Juhannes"

Selline postkaart on saadetud 1914 aastal Narva Kreenholmi manufaktuuri Rakkest. Kunagi kui selle foto Kaarli käest sain, osutas ta sellele kui fotole Ervita seppadest. Ei tea kust see tuli, sest minu arvates pole pildil sepad ja Ervitaga ei ole kaastekstist lähtudes kah fotol mingit tegemist. Inimesed peavad olema kohalikud, sest foto esiküljel, allservas, küsib saatja õelt, "kas tunned siit mõne ära".

Pakun, et tegemist on mõnega Udeva mõisa kõrvalhoonetest. Valdkonna kohta ei oska tööriistade järgi midagi lisada, äkki mõni lugeja teab.

Kaarel Aluoja fotokogu.
Asukoht: Järvamaa, Koeru kihelkond, Udeva
Sildid: udeva

Makse saaja nimi: MTÜ Nahkanuia
Arvelduskonto nr: EE182200221045230148
Selgitus: Vanadpildid.net toetuseks
SEBSwedbankDanskeNordeaLHV
X

Liitu meie uudiskirjaga!

Lisa kommentaar

Slavik Lehter (04.12.2015)

Kui saaks tuvastada, mis tööriistad on kahel keskmisel mehel käes? Pann,suur ketas ja need kaks tööriista ei ole juhuslikult pildil. Udevalt võis ta olla pärit. Saaks teada, mis ametimehed on oleks samm edasi. Hoonet ei pruugi ammu olemas olla.

Marko (30.11.2015)

Pigem on jah tegemist mõne suurema kohaga. Hoone meeste taha on peenelt ehitatud. Võib olla ka näiteks Aruküla ...

Kaarel K. (30.11.2015)

Päris lahenduseni see ei aita, kuid seda hoonet aitab tuvastada seina korrapäraselt laotud (plokiks raiutud) maakivid ja iseäralik vuuk. Udeva mõisa kõrvalhoonetest on maakivi kasutatud viinaköögil, kuivatil ja vähemalt ühe lauda seinal. Ühelgi puhul ei ole kasutatud minu meelest korrapärast kiviladu ega ümarvuuki. Mina olen neid hooneid uurinud ligi 100 aastat hiljem, mistõttu vuuki ei pruugi enam alles olla aga kiviladu on tõeline meistritöö, mida Udeval ei ole märganud.

X
kodulehe, e-poe tegemine